Felipe Melo’dan River Plate taraftarlarına tavuk taklidi! Para cezasına çarptırıldı

Arjantin Savcılığı ile anlaşan Felipe Melo, Conmebol Libertadores grup aşamasında Monumental de Nuñez’de oynanan Fluminense maçında River Plate taraftarlarını kışkırttığı ve tavuk taklidi yaptığı için özür dileyen bir video hazırladı. Savunma oyuncusu ayrıca 150,000 peso para cezası ödemek zorunda kaldı.

Olay 7 Haziran’da D Grubunun beşinci turunda meydana geldi. Eski Galatasaraylı Melo, yerel rakipleri tarafından “gallinas” olarak adlandırılan River taraftarlarına tavuk taklidi yaparak ilgi odağı oldu. Bunun üzerine Arjantin polisi harekete geçti ve savunma oyuncusunun “şiddeti teşvik ettiği” görüşüne vardı.

Arjantin’in Büyük Olaylar Özel Savcılığı’na göre oyuncunun “soyunma odasına her gittiğinde ve her iki eliyle yerel tribünlere doğru tavuk taklidi yapan hareketler yaptığında” kargaşayı teşvik ettiği tespit edildi.

FELIPE MELO: ÖZÜR DİLERİM

Yaşananların ardından bir video yayınlayan Melo, şu ifadeleri kullandı:

“Davranışımın Arjantin Cumhuriyeti’nde bir ihlal teşkil ettiğini bilmediğimi açıklığa kavuşturmak isterim ve bu nedenle yaşananlardan rahatsızlık duyan herkesten özür dilerim. Hiç kimseye ya da böylesine güzel bir spor olan futbolu sevenlere zarar vermek ya da onları üzmek gibi bir niyetim yoktu. Bu nedenle buraya özrümü bırakıyorum ve bir kez daha aramızda barış ve saygı olmasının önemini vurguluyorum.”

İşte Felipe Melo tarafından yapılan anlaşmanın şartları

  • Bir ikametgah edinmek ve bu ikametgahta meydana gelen değişiklikleri Cumhuriyet Savcılığı’na bildirmek;
  • Duruşma Askıya Alma Kontrol Ofisi, Cumhuriyet Savcılığı veya mahkemeden gelen celp veya taleplere uymak;
  • Yüz elli bin (150.000) Arjantin pesosu tutarındaki meblağı teslim etmek.
  • Yargılama Sürecinin Askıya Alınması anlaşmasının onaylanmasını takip eden bir hafta içinde, futbolda şiddete karşı bir mesaj içeren ve Vergi Savcılığı’nın sosyal ağında yayınlanması gereken kurumsal bir video kaydetmek.

Maçtan sonra iki yerel polis memuru Fluminense soyunma odasına gitti. Felipe Melo’ya “şiddete teşvik ettiği” gerekçesiyle ihbarda bulundular.

Tutuklanmadığı ve ifade vermek zorunda olmadığı için orta saha oyuncusu otobüse doğru ilerledi ve Fluminense delegasyonuyla birlikte normal bir şekilde stadyumdan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x