YouTube’a Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı: Videonun “Sıkıcı” Kısımları Otomatik Olarak Atlanabilecek!

YouTube, premium paketini daha çekici hâle getirecek bir dizi yeni özellik sunmaya hazırlanıyor. Bu özellikler arasında kullanıcıların bir videonun daha “sıkıcı” kısımlarını hızlıca atlamalarını sağlayan bir özellik, videolardan klipler indirmeye yarayan akıllı indirmeler, yapay zekâ sohbet özelliği ve resim içinde resim oynatma gibi özellikler yer alıyor.

Yapay zekâyı platforma entegre eden YouTube’da Premium kullanıcıları, bir videoya çift tıklayarak yapay zekâ ve kullanıcılar tarafından belirlenmiş noktalara atlıyor. Bu özellik şu an için yalnızca ABD’deki Android kullanıcıları tarafından kullanılabiliyor. 

Resim içinde resim özelliği geldi

Premium aboneleri ayrıca, başka bir şey ile uğraşırken -örneğin maillerini kontrol ederken, sosyal medyada gezinirken ya da diğer uygulamaları kullanırken bir yandan da shorts videoları izlemeye devam edebilecekler. Böylece izledikleri videoları kapatmaları gerekmeyecek. 

Ücretli kullanıcılar ayrıca YouTube’un deneysel özelliklerine de erişebilecekler. Test özelliklerinden biri, kullanıcıların cihazlarına kısa videoları otomatik olarak kaydeden akıllı indirmeler özelliği oldu. Bu videolar çevrimdışı olarak da izlenebiliyor. Ayrıca Android’de YouTube Premium kullananlar, videolarını durdurmadan yapay zekâ ile sohbet özelliğini kullanarak sorularına cevap alıyorlar. Öte yandan bu özellik şimdilik sadece ABD’de ve kısıtlı sayıda video için kullanılıyor. 

Google, şubat ayında Premium ve Music için 100 milyon aboneye ulaştıklarını açıkladı. Yine de firma daha fazla kullanıcıyı ücretli abone hâline getirmek için çalışmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x