70’inci yılına özel logo hazırladı

Yeni faaliyet kolunda 41 iştiraklerinin bulunduğunu belirten Alarko Şirketler Topluluğu CEO’su Ümit Nuri Yıldız şunları kaydetti: “70’inci yılımızı turizmden enerjiye, sanayiden tarıma, altyapı projelerinden havacılığa yatırımlarımız, 7 bine yakın çalışanımızla kutluyoruz. Bu sorumlulukla ele aldığımız büyüme ve dönüşüm yolculuğumuzda yeni yatırım açılımları yapıyor, organizasyon, sürdürülebilirlik, teknoloji ve inovasyon alanlarında kendimize iddialı hedefler koyuyoruz. 70. yılımızda sonuçlarını güçlü şekilde görmeye başladığımız bu kararlı yolculuğu ise yeni logomuzla simgeleştiriyoruz.”

Ümit Nuri Yıldız, tarım, havacılık ve enerji depolama sistemlerini stratejik sektörleri arasına dahil ettiklerini vurgularken holdingden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“2028 yılında 4 milyar dolarlık net varlık değerine ulaşmış uluslararası bir portföy şirketi olmayı hedefleyen Alarko Holding, yeni stratejisi kapsamında yapacağı ilave yatırımlarla büyüyerek bu değerin yüzde 50’sini mevcut sektörlerden, yüzde 40’ını yeni iş kollarından, yüzde 10’unu ise yüksek potansiyeli olan girişimleri destekleyen yatırım grubundan elde etmeyi planlıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x