Zühtü Başkan kaç kez uyardık dinlemedin… Bak Bahçeli ne diyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Anayasa Mahkemesi ile başkanı Zühtü Arslan’a çok sert sözlerle yüklendi.

AYM başkanının objektifliğini kaybettiğini savunan Bahçeli, Arslan için “Türk Devleti’yle uğraşma, gücün yetiyorsa Kandil’e git.” dedi.

AYM’nin kapatılması veyahut yeniden yapılandırılması gerektiğini söyleyen Bahçeli, “Nerede bir suçlu varsa, Türkiye’ye nefret kusan, ihanet eden bir hain varsa AYM tarafından hak ihlali kararıyla ödüllendirilmektedir. Bu olacak iş midir? AYM, zulmün yanında, milletin karşısında bir mihrak olarak sivrilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Devlet Bahçeli komünist şairden atıf yaptıGüncel

ODATV ZÜHTÜ BAŞKAN’I UYARMIŞTI

Ancak Odatv, AYM Başkanı Zühtü Arslan’ı çokça uyarmıştı…

Son olarak 2 Kasım tarihli “Liberallere kol kanat ulusalcılara kapı duvar… Çifte standartlı Zühtü Başkan” başlıklı haberimizde AYM başkanının taraflı tavrına dikkat çekmiştik.

AYM, T24 yazarı, gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına neden olan Türk Ceza Kanununda yer alan “halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma” suçunun iptali için yapılan başvuruyu gündemine almıştı.

Odatv bunu sevindirici bulmuş lakin aynı AYM’nin, Mart 2020’de MİT mensubunun cenaze törenine ilişkin haberinden dolayı erişim engeli kararı verilmesiyle ilgili dosyanın hâlâ mahkemenin gündemine getirilmemesine dikkat çekmişti.

Liberallere kol kanat ulusalcılara kapı duvar… Çifte standartlı Zühtü BaşkanMedya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x